Plechové garážové brány

Garážová brána je nevyhnutnou súčasťou každej garáže. Komfort používania závisí od správneho výberu typu brány. Kúpa brány je investíciou na niekoľko rokov, preto je dobré zamyslieť sa, aká brána bude pre Vás najlepším riešením. V prípade nedostatku miesta pred garážou je najlepším riešením výklopná brána, pretože na jej otvorenie nepotrebujete veľa priestoru. Iným aspektom je miesto v garáži na montáž – povedzme – vodiacich líšt. Konštrukcia niektorých budov toto neumožňuje, kvôli čomu nie je možné namontovať výklopnú bránu. Vtedy je dobré pouvažovať o dvojkrídlovej bráne, ktorej konštrukcia umožňuje otváranie do exteriéru.

Prečo by ste si mali vybrať našu bránu?

Najväčšou výhodou brán, ktoré vyrába naša spoločnosť, je jednoduchá a stabilná, predovšetkým odolná konštrukcia, zaručujúca správnu a bezchybnú prevádzku na dlhé roky. Konštrukcia brán je zhotovené z pozinkovaných oceľových profilov. Každá brána je zvonku pokrytá akrilovým trapézovým plechom v jednej z farieb RAL.

Montáž brány uskutočníme do otvoru, ktorý pripraví klient. Následne je brána upevnená do múru pomocou kotiev a peny. Naša montáž nezahŕňa demontáž starej brány.


PRE KAŽDÝ ROZMER - sme PRODUCENT, preto môžeme vyrobiť brány na objednávku podľa presných rozmerov. Musíme poznať len rozmer otvoru a typ brány, ostatné zariadia naši konzultanti. Už sa nemusíte znepokojovať, že nenájdete bránu s potrebnými rozmermi.

VÝKLOPNÉ - pre VÝKLOPNÉ BRÁNY, ktoré ponúkame, je typické jednoduché otváranie a bezpečné používanie. Použitie pružiny na oboch stranách brány dokonale vyrovná záťaž celej konštrukcie, čo má vplyv na bezchybnú prevádzku celej brány a zatváranie alebo otváranie nevyžaduje použitie veľkej sily. Všetky výklopné brány majú v štandardnej výbave zámok umiestnený v strede brány a spolupracuje so západkou.

DVOJKRÍDLOVÉ - tradičné zatváranie plechových garáží, skladov a hospodárskych objektov. Jednoduchá konštrukcia brány zaistí jej tichý a bezchybný chod počas celej doby používania. Dvojkrídlové brány sú ideálne pre vysoké skladové miestnosti alebo garáže. Pravé krídlo má zámok s vložkou, druhé.

ZATEPLENÉ - podľa Vašich požiadaviek môžeme bránu zatepliť, čo má význam v garáži, ktorá je tiež zateplená. V tom prípade je brána vyplnená polystyrénom a z vnútornej strany má PVC obklad.

NEZATEPLENÉ - v prípade nezateplených brán je ku konštrukcii zhotovenej z uzavretých pozinkovaných profilov nitovaním pripevnený trapézový plech vo farbe, ktorú si vyberiete.

DVERE - pri každej bráne máte možnosť zhotoviť dodatočný vstup vo forme dverí. Zjednodušuje to vstup do garáže bez nutnosti otvárať celú bránu.

Zameranie otvoru pre BRÁNU

Zamerať musíte predovšetkým šírku a výšku otvoru (tzv. svetlosť vjazdu), okrem toho nesmiete zabudnúť na nadpražie. Je to vzdialenosť hornej hrany otvoru od stropu. Veľmi dôležité je uviesť, koľko miesta je na oboch stranách od otvoru po bočné steny. Pri objednávaní výklopnej brány je rovnako dôležité uviesť, koľko voľného miesta (bez potrubí, podpier, atď.) sa nachádza v garáži pod stropom.

Nasledujúci obrázok Vám zjednoduší správne zameranie otvoru pre vysnenú bránu. V prípade pochybností nám pošlite tento obrázok s nanesenými rozmermi.

plechova brana

Parametre otvoru:
H - výška otvoru (svetlosť vjazdu)
W - šírka otvoru (svetlosť vjazdu)
HR - výška nadpražia (výška od horného okraja otvoru po strop)
D - hĺbka garáže (voľné miesto pod stropom)
RS - pravá strana v garáži
LS - ľavá strana v garáži